Keresés

Részletes keresés

BéKa_d Creative Commons License 2001.01.26 0 0 8
Sziasztok!

Én is a bírói hibák ellen lennék - alsóbb osztályokban két vezetobíró, elso osztályban videó visszajátszás. Akár, mint az amerikai fociban, hogy aki kikéri a videó visszanézést, az veszít egy idokérést (már ha jó volt az eredeti bírói ítélet) - persze ehhez idokérést is be kellene iktatni, de szerintem az sem lenne egy katasztrófa, ha lenne mondjuk félidonként 2 fél perces idokérésre lehetoség; no és persze a bírók maguktól is fordulhatnának a videó segítségéhez (és akkor a kivetíton valóban meg lehetne ismételni az eseményeket, hogy ne csak az otthon üloknek legyen lehetoségük többször visszanézni az eseményeket).
Szerintem a sokkal kevesebb baki mellett, a reklamálást is vissza lehetne fogni.

Talán 1x valóban a szabályok szerint gyoztes csapat kapja a pontokat. A tiszta játékido is tetszik.

baloo101 Creative Commons License 2001.01.26 0 0 7
Nem tartom jó ötletnek az alábbiakat. Egyrészt valóban nem a gólok száma dönti el, hogy milyen a meccs (itt jegyzem meg, hogy mondjuk 15-0-nál, vagy 18-0-nál a játékvezető komolytalan játék miatt lefújhatja a meccset). Másrészt a lesekről:
Ha nem lenne a lesszabály, az pontosan a bekkelős csapatoknak adna lehetőséget: betömörülnének a 16-osukra, aztán rúgjon gólt, aki tud. Egyébként nem véletlen, hogy a labdarúgás szabályai csak minimális mértékben változtak 150 év alatt, elvégre ki van ez rendesen találva. Amit inkább támogatnék, az a két bírós játékvezetés, és a játékvezetési hibaszázalék csökkentését irányzó bármilyen javaslat.
Youme Creative Commons License 2001.01.26 0 0 6
Jó ötlet.

Én még javaslom:

Les megszünetése. Legyenek 13:9 tipusú eredmények.

11-es eltörlése. Helyette rávezetés 25 méterről.

Büntető megitéléséhez a 4 játékvezető együttes igen-je kelljen, 1 vétó esetén már nincs büntető.

Mez rángatás azonnali sárga lap. Ebben nem lenne semmilyen kivétel. Bíróval való pofázás szintén.

Köpködés, utánrugdosás: piros + 10 meccsről való eltiltás.

Aztán: A játék időt mérném és pl. 2x33 perc tiszta játék után lenne vége a meccsnek. Akkor sem a bíró, hanem egy gépi hang csukná be az ajtót.

prince Creative Commons License 2001.01.26 0 0 5
Mi van akkor,hogy ha nem esett gól a meccsen de a nézők mégis színvonalas focit láttak?
Előzmény: Törölt nick (4)
prince Creative Commons License 2001.01.25 0 0 3
És azt ő döntené el,hogy ki alkalmaz olyan taktikát amelyik kizárja a gól lehetőségét?
Ez jó nagy baromság.
Előzmény: Törölt nick (1)
Joe_d Creative Commons License 2001.01.25 0 0 2
Ez már nekem is eszembe jutott, nem lenne hülyeség. Nem úgy indulna a meccs, hogy van egy pont és azt őrizzük, hanem a pontért mindenképpen gólt kellene szerezni.