Keresés

Részletes keresés

Racilaci Creative Commons License 2022.10.27 0 0 34434

Nem figyeltem de Ligtre külön tegnap, úgyhogy passz. Ha ő a kulcs, akkor az remek.

(Az Augsburg a kupameccsen egyébként kifejezetten nyitottan játszott. És a Freiburg is.)

Előzmény: retisonic (34433)
retisonic Creative Commons License 2022.10.27 0 0 34433

Hát az első meccsen ez a nyitott védekezésű csapat igen csak megnehezítette a dolgunkat az első félidőben (De Ligt nem játszott, hmm), illetve a válogatott szünet óta játszottunk olyan nem nyitott védekezésű, de roppant kellemetlen ellenfelekkel, mint a Freiburg, Augsburg és a Hoffenheim, szóval valami mégis csak történt a szünet óta. És tegnap is biztos random lett MOTM De Ligt. :) Meg az Abendzeitung olvasói szavazásán is. Na mindegy, szerintem a tegnapi egy kurva jó teljesítmény volt.

Előzmény: Racilaci (34432)
Racilaci Creative Commons License 2022.10.27 0 0 34432

Vagy az, hogy az ellenfél egy rendkívül nyitott felállásban játszott, amihez sem a védelme, sem a támadósora nem Bayern-szintű. Különösen 30 perccel azután, hogy kiderült: kiestek a BL-ből.

Előzmény: retisonic (34431)
retisonic Creative Commons License 2022.10.27 0 0 34431

Na most vagy az van, hogy JN elég jól összerakta a védekezést, vagy az, hogy De Ligt mégis jó fogás volt, aki Upára is jó hatással van. Szerintem amúgy mindkettő.

coldplayer Creative Commons License 2022.10.26 -1 0 34430

Annyit tudnak játszani, amennyit engedünk nekik. Nem szép meccs, de okosan és fegyelmezetten jászunk.

Előzmény: Racilaci (34429)
Racilaci Creative Commons License 2022.10.26 0 0 34429

Olyan, mintha feküdne nekünk a Barca játékstílusa-:)

retisonic Creative Commons License 2022.10.24 0 1 34428

Előbb sérült volt, mert kapott egy ütést a hátára, aztán hétvégén meg valami gyomorprobléma, szóval semmi komoly.

Előzmény: Racilaci (34427)
Racilaci Creative Commons License 2022.10.24 0 0 34427

Thomasnak tkp. mi baja van / volt? Sehol nem olvastam erről semmit.

Racilaci Creative Commons License 2022.10.22 -1 0 34426

Egy 70 milliós védőre nem tudom azt mondani, hogy nagy fogás.

Előzmény: retisonic (34425)
retisonic Creative Commons License 2022.10.22 0 1 34425

Az első félidőben nagyon nagyot mentünk, a másodikat meg okosan lehoztuk takaréklángon, így kell ezt. 11 meccsen 8 kapott gól, ez nem néz ki rosszul, még akkor sem, ha a kapott gólok eloszlása nem volt szerencsés. De Ligt továbbra is kurva nagy húzásnak tűnik, és az, hogy idén Upa is összeszedte magát, legalább ilyen jó.

Racilaci Creative Commons License 2022.10.20 0 0 34424

Amikor az Augsburg nem állt be 1:0-nál védekezni, gondoltam, hogy csúnya vérengzés lesz belőle. Ahhoz képest nem értettem az első félidőt. Choupo-nak, Müllernek nagyon örültem.

Előzmény: retisonic (34423)
retisonic Creative Commons License 2022.10.20 0 0 34423

Tegnap konkrétan emberhátrány volt, de kárpótolt Musiala, Choupo, Coman és Davies játéka. Szerintem jó kis meccs volt a tegnapi.

Előzmény: Racilaci (34422)
Racilaci Creative Commons License 2022.10.19 0 0 34422

K.rvára elegem van Manéból.

Racilaci Creative Commons License 2022.10.18 0 0 34421

Ha szerencsénk van, ki se megy erre az elb.szott vébére. Ha nincs szerencsénk, akkor kimegy és ott még jobban lesérül. Kb. erre számíthatunk.

Előzmény: retisonic (34420)
retisonic Creative Commons License 2022.10.18 0 0 34420

A vasárnapi meccs alapján mindenképpen, a Plzen elleni alapján semmiképpen.:) Engem most jobban aggaszt Sané kiesése, mert eddig a szezonban azt hozta, amiért szerződtettük, és Musiala mellett a legjobbunk. Nagyon nem lenne jó, ha most a sérülés visszavetné.

Előzmény: Racilaci (34419)
Racilaci Creative Commons License 2022.10.17 0 0 34419

Mondtam, hogy Choupo több játékpercet érdemel-:)

Racilaci Creative Commons License 2022.10.11 0 0 34418

Gnabry nélkül lényegében bárki ellen megvagyunk. Nem értem, minek kellett vele hosszabbítani.

Előzmény: retisonic (34416)
Gyula bacsi Creative Commons License 2022.10.11 0 0 34417

Táncolnak mint szerb paraszt a lopakodón.

Előzmény: Racilaci (34402)
retisonic Creative Commons License 2022.10.11 0 0 34416

A Goretzka eset azért is jó, mert ha nem is fúj tizenegyest, akkor is továbbmegy a támadás, és Mané jó eséllyel berúgja az üres kapuba, de ugye a teljesen érthetetlen támadó faltot befújta, így se gólhelyzet, se tizenegyes.

Gnabry és Bambi nélkül megleszünk a Plzen ellen, de a Freiburg ellen már érzékeny veszteség, főleg, ha nem lesz De Ligt, Davies és ugye Coman sem.

Előzmény: Racilaci (34414)
Racilaci Creative Commons License 2022.10.10 0 0 34415

Gnabry is sérült, Bambi meg Covid-pozitív.

Racilaci Creative Commons License 2022.10.10 0 0 34414

Az is értelmetlen, meg az is, hogy Goretzka ugyan mit és hogyan tudott volna faultolni a másik helyzetben. Én még most is azt hittem először, hogy lest fújt, de nem emelte a kezét.

Ezek sokkal érthetetlenebb döntések, minthogy Bellinghamnek nem adott második sárgát a Davies-esetnél.

Előzmény: retisonic (34413)
retisonic Creative Commons License 2022.10.10 0 0 34413

Nem tudom, de az igazán vicces, hogy mindkét esetben támadó szabálytalanságot fújt Aytekin.

A Musiala esetnél nekem az volt fura élőben, hogy ő miért kapaszkodott volna bele a védőbe, ha tisztán mehetett volna a labda felé, hiszen Schlotterbeck mögötte volt.

Előzmény: Racilaci (34412)
Racilaci Creative Commons License 2022.10.10 0 0 34412

A Musiala-esetet láttam, s meg voltam róla győződve, hogy ő karolt először. De nem.

A VAR egyébként ezúttal nem volt beüzemelve, vagy mi történt?

Előzmény: retisonic (34411)
retisonic Creative Commons License 2022.10.10 0 0 34411

Két eset a meccsről, ami élőben is feltűnt, de ott nem lassították. A ZDF viszont kielemezte a két esetet, és a nem éppen nagy Bayern fan Rethy arra jutott, hogy egy piros és egy tizenegyes maradt el. A videót megnézve annyira nem lehet vitatkozni:

Persze ettől még meg kellett volna nyerni a meccset, de azért na.

coldplayer Creative Commons License 2022.10.08 0 0 34410

Az valóban sok volt a védelmünknek, hogy Davies és de Ligt is kiesett. De a támadójátékunk sem volt meggyőző a 3 kaput eltaláló lövéssel. Mindenesetre a Leverkusen és Plzen elleni meccs ellenére sem látom reményteljesebbnek a helyzetet mint az Augsburg meccs után.

Előzmény: retisonic (34408)
Racilaci Creative Commons License 2022.10.08 -1 0 34409

I.

Az a baj, hogy Mané nem vált be a 9-es poszton. Ez szerintem sem Téged, sem engem nem lepett meg, de olyan, mintha JN-t vagy Brazzot meg igen. Különben nem telt volna el 8 forduló úgy, hogy ott próbálgatjuk az egyébként világsztár új szerzeményünket.

Ezt a kapitális tévedést fejeljük meg azzal, hogy akkor beteszünk egy másik játékost 9-esbe, hívják azt Gnabrynak, Müllernek, Musialának, Sanénak. Egyik sem az.

Mivel ez is egy komoly tévedés, ezért amikor nem sikerül három távoli átlövésből vagy egy az egyben rávezetésből magabiztosan vezetni, mert az ellenfél ennél egy halványnyival komolyabb tartást mutat (pl. Augsburg), akkor elindul a kapkodás - s ilyenkor jön a képbe Choupo.

Ezt a hibahalmozódást simán meg lehetne azzal előzni, hogy Choupo lényegesen több játékpercet kap, mert ő egyébként nem rossz játékos. Nem mondom, hogy tuti ász, s egy az egyben tudná Lewát helyettesíteni, de azokat a mutatókat ő is hozná, amiket eddig Mané, s ingyen lett volna.

II.

A másik megoldás, hogy őfelsége ligarekordedzőiigazolás Julian úr esetleg kidolgoz egy olyan támadó stratégiát, amiben nem egyetlen 9-esre van szükség.

Ez nyilván egy létező opció, de kétségtelenül nagyon nehéz, mert elég problémás olyan taktikát kialakítani, amiben tartósan a baloldali támadószekciót tölti túl úgy, hogy ez ne érje meglepetésként az ellenfelet. Mert akárhogy nézzük, Comanon kívül világszintű futballra kivétel nélkül csak ezen a poszton képes Mané, Sané, Musiala és Gnabry is (bár az ő világszintre képessége jelenleg erős túlzás). Jobbszélen pedig kb. senki nincs, Coman az, akit át lehet tolni.

Valójában ui. sosem történt meg Robben pótlása, hiszen Sanéval ezen a poszton Hansi látványosan befürdött. Gnabryt pedig nyugodtan minősíthetjük immár véglegesen besült ígéretnek.

Ez egy erős 9-es esetében még áthidalható probléma, pláne ha van egy nagyszerű Raumdeuter, aki kiszolgálja a 9-est.

I.+II. = abszolút szerkezeti probléma, méghozzá a nehezen feloldható fajtából = vegytisztán kerettervezési hiba.

(És akkor most nem vetem fel Kimmich elbaszott pozicionálását, mert máshonnan is le lehet vezetni, hogy a teljes támadószekciónknak csak a nyaka véres.)

III.

Gravenberch a Plzen ellen kapott 90 percet úgy, hogy Kimmich nem zavarta a köreit. Ennél ideálisabb helyzetről nem is  álmodhat: gyorsan bucira megnyert meccs, legerősebb rivális beteg; gyenge, elképzelés nélküli ellenfél; tkp. tét nélküli meccs

Ehhez képest 81-szer ért labdába, két kulcspassza volt, kapu elé egyszer sem ért, 11 párharcából 4-et nyert meg.

Ezek nem olyan számok, amelyek igazolnák azt, hogy nem vágyvezérelt gondolkodás bármit is várni tőle egy élesebb helyzetben.

Pont úgy, mint Mazraoui esetében.

retisonic Creative Commons License 2022.10.08 0 2 34408

Az újak közül Mané borzalom volt, ezt aláírom, de amíg De Ligt a pályán volt, nem nagyon jutottak el a kapuig, és a végén pont ő hiányzott a beíveléseknél. A végén már Gravenberchnek is jönnie kellett volna a fáradt Goretzka helyett, illetve Choupo helyett is a mozgékonyabb Telt hoztam volna. Továbbra is tartom, hogy jól igazoltunk. Ez a meccs nem JN meccselésén ment el, hanem hogy teljesen megbomlott a védelem, illetve az is sokat nyomott a latban, hogy olyan mintha a világon már csak a Bayern tesztelné a játékosait, így a mentálisan két legerősebb emberünkre nem számíthattunk.

Előzmény: Racilaci (34406)
coldplayer Creative Commons License 2022.10.08 0 2 34407

Nagyon nem vethet egyik oldal sem bármit a másik szemére.  Szabálytalanságokkal tűzdelt küzdelem volt nem pedig jó játék. Bosszantó hogy az utolsó pillanatban úszott el a győzelem még ha összességében megérdemelte a BVB  a döntetlent.

Racilaci Creative Commons License 2022.10.08 -1 0 34406

Szerintem a mi csapatunk legalább annyira középszer volt. Legalább az első gól hasonlított valami tudatos támadásra, bár korántsem volt kidolgozott helyzet, viszont összességében 1,1 xG-re lőttünk két gólt. Nem volt semmilyen komoly elképzelése a csapatnak, s ez hosszabb ideje így van. Azt sem tudnám mondani, hogy a hiányzók miatt volt így, mert ha Müller kikerül jobbszélre, akkor sem lett volna semmivel sem jobb.

Minden Klassiker hordozza magán a zaklatottságot és az akár napokig tartó hitvitát, ezekben általában a vesztes VB drukkerei írnak olyat, amivel nem értek egyet (emlékezhetünk arra, amikor Sané leütközte a mezőnyben Cant, majd 1,5 perc múlva gólt rúgtunk, hogy mekkora patália volt abból, hogy nem fújták vissza az egészet). De ennyire egyértelmű utazást egyetlen játékosra a részünkről még sosem tapasztaltam. (Kovac próbálkozott időnként ilyennel - a Frankfurtban is, meg nálunk is, de nálunk akkor egyszerűen jobb játékosok voltak, s ezért nem volt ennyire feltűnő az egész.)

Ez a meccs egyébként úgy alakult, hogy 1-2 után lehetett érezni, hogy veszélyben a győzelem. A BVB húzott, s szerintem meg is érdemelte az egy pontot. A Bayern vezetősége pedig még néhány ilyen szar meccs után talán elgondolkodik azon, hogy itt valóban csak a véletlenek fura összjátékán múlik a relatív sok pontvesztés, vagy esetleg tényleg elcsesztek valamit a kerettervezésnél az elmúlt tíz év legnagyobb invesztíciójú átigazolási idényében.

Előzmény: retisonic (34403)