Keresés

Részletes keresés

őszszakál Creative Commons License 30 perce 0 0 726

feketelyukak.

„tudjuk, h minden P reszecskenek utkozo G reszecske leadja a mozgasi energiajat a P reszecskebe ragadt G reszecskeknek, lelassul. ez az energia a B reszecske mezo rezgesekent tavozik. a P reszecskebol lassu G reszecskek tavoznak.”

 

Ezekről a P részecskékről mit kell tudnom? Protonok lennének? A Neutronok meg az N részecskék?

 

„a gravitacio hatasara egy objektum anyagmennyisege folyamatosan no. a tomeg novekedesevel csokken a P reszecskekbe ragadt G reszecskek sebessege. ennek hatasara csokken a B reszecske mezoben az egyensulyi sebesseg, ill csokkennek qz atomi tavolsagok.”

 

Mennyi értéket képvisel egy atomi távolság? Vagy másként szólva, a P és G részecskék közötti távolság meddig csökkenhet?

 

„nagy tomegu objektumot mar nem atomok, hanem proton halmazok alkotnak. megnagyobb tomegu objektumban pedig mar csak G reszecske halmaz van.”

 

Ez azt jelenti, hogy a B részecske mező ki van szorítva a G részecsehalmazból?

 

 

 

 

galaxisok forgasa.

„a kozponti objektum forgasa maga korul forgatja a sajat B reszecske mezojet. az objektumtol tavolodva a B reszecskek kozti tapado ero csokken, igy egyre nagyobb mertekben tudnak elcsuszni egymashoz kepest, a tavolsag novekedesevel egyre kisebb ero hat a B reszecske mezo altal a keringo objektumokra, azok keringesi sebessege csokken.”

 

Ez azt jelenti, hogy nincsen perdületmegmaradás?

 

„objektumtol letezik egy olyan tavolsag, amin belul a B reszecskek egyaltalan nem tudnak elcsuszni egymason, itt a B reszecske mezo kvazi merev testkent az forog, az objektumok fix pozicioban keringenek. pl. a kullos galaxisok kulloi. ez a tavolsag a galaxis eletciklusa alatt csokken es vegul eltunik.

 

ez a B reszecske mezo forgas tereli be az objektumokat a kozponti egitest forgasi sikjaba is illetve forgatjak az objektumokat.”

 

Ez a B részecske mező forgóhatás lenne a terelő „sötét anyag”?

 

P reszecskek forgasa.

 

„ha egy elektron, proton vagy ezek csoportja halad a B reszecske mezohoz kepest, akkor szuksegszeruen forgasba kezd.”

 

Ezt úgy kell érteni, mint amikor leesik a juharfáról egy szárnyas mag, a levegőben forogni kezd? A forgási iránya pedig lehet jobbos és balos is, vagy ezt is meghatározza valami?

 

„ilyenkor a haladasi iranyban visszall a kezdeti, nem forgo allapot, es a fentiek alapjan ujra elfordul egy masodik tengely korul. ekkor a ket forgas isszeadodik, igy az uj, haladasi iranyba allo tengely korul mar a ket hatas eredojevel forog.”

 

A két tengelyen való forgás, (balanszírozás) nem fékeződik le a B részecske mezőben?

 

 

 

Előzmény: cseik (724)
seth118 Creative Commons License 1,5 órája 0 0 725

"a kozponti objektum forgasa maga korul forgatja a sajat B reszecske mezojet.
 az objektumtol tavolodva a B reszecskek kozti tapado ero csokken,
 igy egyre nagyobb mertekben tudnak elcsuszni egymashoz kepest,
 a tavolsag novekedesevel egyre kisebb ero hat
 a B reszecske mezo altal a keringo objektumokra,
 azok keringesi sebessege csokken.
 ...
 ez a B reszecske mezo forgas tereli be az objektumokat
 a kozponti egitest forgasi sikjaba is illetve forgatjak az objektumokat."


O.K., de akkor miért nem 'áll be' mindegyik bolygó pomtosan! a Nap eliptika síkjába,
és miért vannak 'retrográd' bolygók, amelyek a 'szokásos'/többségi keringési iránnyal
'szemben'/ellentétesen keringenek a Nap körül, holott már rég' le kellett volna
lassulniuk, és a Napba hullaniuk, mert ugye "a kozponti objektum forgasa
maga korul forgatja a sajat B reszecske mezojet", ami lelassította volna őket...
;-/

Előzmény: cseik (723)
cseik Creative Commons License 3 órája -1 0 724

P reszecskek forgasa.

 

ha egy elektron, proton vagy ezek csoportja halad a B reszecske mezohoz kepest, akkor szuksegszeruen forgasba kezd.

 

legyen egy P reszecskenk, ami halad a B reszecske mezoben, x iranyban. a P reszecske sajat B reszecske mezoje elcsuszik a kornyezo B reszecskekhez kepest. ez egy erohatast gyakorol ra korszimmetrikusan. mivel a B reszecskek rezegnek, ezek az erohatasok nem pontosan egyformak, igy a P x tengelye inbolyog az x iranyhoz kepest, attol fuggoen h az oldalaknal a B reszecskekkel, azok milyen rezgesi iranyaval talalkozik.

a kornyezetben halado G reszecskek a kornyezo B reszecske mezohoz kepesti egyensulyi sebesseggel mozognak.

 

amikor a P reszecske megbillen egy z iranyba, akkor a sajat B mezoje is billen vele. ilyenkor a +z oldalon levo B reszecske mezo relativ sebessege a kornyezethez kepest csokken, a -z oldalon levo no. ez a +z oldalon felgyorsitja a G reszecskeket, azok forgato nyomateka no, a -z oldalon lelassitja azokat, a forgato nyomateka csokken. ez az erovaltozas eredo forgatonyomatek iranya megegyezik a billenes iranyaval, igy azt erositi.

ez az onerosito hatas egyre nagyobb mertekben billegteti a P reszecske tengelyet, amig az forgasba nem jon. ezt a kis energiaju forgasat aztan megtartja.

 

az elmeletemben levezettem, ide tul hosszu lenne, h ha egy P reszecske a haladasi iranyara meroleges tengely korul forog, akkor a kornyezet forgato nyomatekai egy ido utan, hirtelen atbillenti a tengelyet haladasi iranyba. a forgasi energia, vagyis a sebessege nem valtozik, csak a forgasi tengely allasa.

 

ilyenkor a haladasi iranyban visszall a kezdeti, nem forgo allapot, es a fentiek alapjan ujra elfordul egy masodik tengely korul. ekkor a ket forgas isszeadodik, igy az uj, haladasi iranyba allo tengely korul mar a ket hatas eredojevel forog.

 

 

ezzel a ciklusossaggal a P reszecske forgasa felgyorsul a B reszecske mezo surusege es a P haladasi sebessege altal meghatarozott sebessegre es onnantol kezdve, nem gyorsul. ilyenkor csak ciklusosan valtoztatja a forgastengelyenek iranyat. a haladasi irannyal megegyezo forgastengely allapot all fenn az ido nagy reszeben, az atfordulas pedig rapid esemeny. igy vizsgalva egy egyutt halado P reszecske halmazt, azt tapasztaljuk, h kb a fele jobb, a masik fele bal iranyba forog, a haladasi irannyal parhuzamos tengely korul.

 

 

cseik Creative Commons License 3 órája -1 0 723

a galaxisok forgasa.

 

a kozponti objektum forgasa maga korul forgatja a sajat B reszecske mezojet. az objektumtol tavolodva a B reszecskek kozti tapado ero csokken, igy egyre nagyobb mertekben tudnak elcsuszni egymashoz kepest, a tavolsag novekedesevel egyre kisebb ero hat a B reszecske mezo altal a keringo objektumokra, azok keringesi sebessege csokken.

 

az objektumtol letezik egy olyan tavolsag, amin belul a B reszecskek egyaltalan nem tudnak elcsuszni egymason, itt a B reszecske mezo kvazi merev testkent forog, az objektumok fix pozicioban keringenek. pl. a kullos galaxisok kulloi. ez a tavolsag a galaxis eletciklusa alatt csokken es vegul eltunik.

 

ez a B reszecske mezo forgas tereli be az objektumokat a kozponti egitest forgasi sikjaba is illetve forgatjak az objektumokat.

 

ezek minden objektum egyuttesre ervenyesek.

cseik Creative Commons License 4 órája -1 0 722

feketelyukak.

 

tudjuk, h minden P reszecskenek utkozo G reszecske leadja a mozgasi energiajat a P reszecskebe ragadt G reszecskeknek, lelassul. ez az energia a B reszecske mezo rezgesekent tavozik. a P reszecskebol lassu G reszecskek tavoznak.

 

a gravitacio hatasara egy objektum anyagmennyisege folyamatosan no. a tomeg novekedesevel csokken a P reszecskekbe ragadt G reszecskek sebessege. ennek hatasara csokken a B reszecske mezoben az egyensulyi sebesseg, ill csokkennek qz atomi tavolsagok.

nagy tomegu objektumot mar nem atomok, hanem proton halmazok alkotnak. megnagyobb tomegu objektumban pedig mar csak G reszecske halmaz van.

 

tudjuk, h ha a G reszecske sebessege egy bizonyos sebesseg ala csokken, akkor beleragad a B anyagaba. tehat letezik olyan tomegu egitest amibol mar G reszecskek sem tudnak eltavozni, vagyis nem tud em hullamot alkoto G reszecske halmazokat kibocsajtani.

ezek a feketelyukak.

 

a feketelyuknak a G reszecske halmazok kibocsajtasi kepessege fugg a G reszecske csoportok nagysagatol, vagyis minel kisebb a G reszecske csoport annal kisebb hatarsebessegnel kepes meg mozogni. vagyis a tomeg novekedesevel a kibocsajtott hullamhossz maximum csokken.

 

 

seth118 Creative Commons License 1 napja 0 0 721

(háát... 'ennek fussál neki még egyszer'..!

 'rázd össze az egészet egybe', meg aztán,

 a 'vége' le is maradt...! ;)

;-/

Előzmény: gyongyom bokretam (719)
őszszakál Creative Commons License 1 napja -1 0 720

„az ures ternek az a fogalmi lenyege, h nincs hatassal az anyagra, csak lehetoseget biztosit az anyag letezesere. vagyis az anyag tulajdonsagainak ismeteteben pontosan meg tudjuk hatarozni az esemenyek kimenetelet. a ter nem hordoz rejtett valtozot.”

 

Számomra is az a lényege az üres térnek, hogy lehetőséget biztosít. Vagyis a megnyilvánult potencia, ami teret biztosít az anyag számára.  Ebben az a „rejtett változó”, hogy két állapotban váltakozik. Megnyilvánulatlan, vagyis rejtett és megnyilvánult állapot váltakozik a téridő-kvantumok szintjén. Egy téridő-kvantum megnyilvánulatlanul, (észleléstől rejtve) a végtelen potencia egy adagja, ami megnyilvánulva, egy dinamikus téridő-kvantum, az erővel kifejtett hely, ami egy ideig létezik.

 

„az elmeletemben csak anyag letezik B es G reszecske formajaban es ezen a szinten nincs semmilyen mezo. a B es G reszecskek egyuttes hatasa hozza letre azokat a jelensegeket amiket a mai fizika mezokent ertelmez. de ezek a mezok csak absztrakciok, nem valos entitasok. mukodesuk a B es G reszecskek kolcsonhatasaibol szarmaztathatoak.”

 

Ezt elfogadom azzal a feltétellel, hogy az anyag a téridőből, annak energiájából képződik. Az általad ismertetett B részecske mező, számomra a téridő kvantumaiból képezett struktúra, aminek végtelen a kiterjedtsége, fluktuáló, a megnyilvánulatlanság és megnyilvánulás állapotváltozásai jellemzik. Belőle képződik az anyag, a G részecske, ami csomósodik és szétbomlik.

 

„mind az anyagnak, mind a hatasoknak van egy absztrakcios vagy ha ugy tetszik, egyszerusito hierarchiaja. az elmeletemben ezek:

 

B es G reszecske ->

elektron es proton (egy B reszecskebe beszorult G reszecskek) ->

atom ->

molekula ->

(atomos) anyag ->

targy

 

B es G reszecske ->

- gravitacio, elektromagneses toltes atomban, magero - az elektron es a proton hatasa a B reszecskek surusegere es a G reszecskek sebessegere

- magnesesseg - elektron es proton relativ elmozdulasa a B reszecske mezoben es ennek hatasa a G reszecskek sebessegere

- elektromagneses toltes reszecskekre ertelmezve - magnesesseg es a reszecske mozgasi sebessegenek aranya

 

em hullam - szabalyos rendben halado, szabalyos szamu G reszecske csoportok

homerseklet - szabalytalanul mozgo G reszecskek mozgasi es B reszecskek rezgesi energiajanak szintje

gravitacios hullam - nagy szamu, egy tomegben halado G reszecske halmaz

 

 

a mai fizika nem ismeri a B/G reszecske szintet, igy az azokbol kovetkezo - valojaban mar masod szintu - kolcsonhatasokat elso szintu, onallo entitasnak gondolja es mezokent definialja.

es a szoros csatolasuk pont azert van, mert mindegyiket a B/G reszecskek aktualis tulajdonsagai hatarozzak meg, ha pedig azok valtoznak, akkor az kihat a jelensegek minden formajara.”

 

Elfogadom az egyszerűsített hierarchiádat, mivel az univerzum szerintem is hierarchikus felépítésű. Vannak benne rövidéletű, és hosszú életű entitások, amiket a stacionárius mozgás (Lagrange multiplikátor) tart fenn addig, amíg a környezete megengedi. Ami a mezőket illeti, azt a tömegnélküli anyag energiasűrűség változásainak kiterjedt „halmazának” tekintem. Ez a halmaz az anyag kölcsönhatásának a „birodalma”. Egy térfogat a térben, ha elfogadjuk azt, hogy a tér végtelen, az anyag véges. A megnyilvánult téridőben jelenlévő anyagnak tömegnélküli és tömeggel bíró formája adja ki az univerzumnak nevezett tapasztalható valóságot. A megnyilvánulatlan része pedig, a rejtett változatot, ami maga a LEHETŐSÉG. Ebből adódik a szlogenem, hogy minden lehetséges. Persze csak térben és időben változó megjelenési formában. ;-)

Előzmény: cseik (672)
gyongyom bokretam Creative Commons License 1 napja -1 0 719

TEST Kőrűlhatárolt zárt terület.

ENERGIÁK, ELEKTRON PROTON NEUTRON STB:

ANYAGOK MOLEKULÁK? DE SZERINTEM AZ anyaghoz tartozik az atom is. DE mivel az atomban benne van a T testnek is elfogadom.

TISZTA ERŐK ENERGIÁK:

Előzmény: seth118 (717)
seth118 Creative Commons License 1 napja 0 0 718

(bocsi a 'duplázásért', de úgy látszik 'lassan olvas' a cenzor,

 mert a hozzászólásom percekig! nem jelent meg, miután elküldtem...)

;-(

Előzmény: seth118 (717)
seth118 Creative Commons License 1 napja 0 0 717

"A Térben található anyag is és energia is,
 de a tér kizárólag az a hely ahol testek vannak, esetleg anyagok.
 Az Űrben csak kizárólag Energiák és tiszta erők vannak."

 

O.K., akkor definiáld!, hogy mit értessz:
- "testek",
- "anyagok",
- "Energiák";
- "tiszta erők"
 'alatt' ?!

 

Milyen 'tulajdonságok', 'értékek' alapján lehet 'elkülöníteni',
a fentebb felsorolt 4 'entitást' (sic!) egymástól..?!
;-)

Előzmény: gyongyom bokretam (711)
seth118 Creative Commons License 1 napja 0 0 716

"A Térben található anyag is és energia is,
 de a tér kizárólag az a hely ahol testek vannak, esetleg anyagok.
 Az Űrben csak kizárólag Energiák és tiszta erők vannak."

 

O.K., akkor definiáld!, hogy mit értesz:
- "testek",
- "anyagok",
- "Energiák";
- "tiszta erők"
 'alatt' ?!

 

Milyen 'tulajdonságok', 'értékek' alapján lehet 'elkülöníteni',
a fentebb felsorolt 4 'entitást' (sic!) egymástól..?!
;-)

Előzmény: gyongyom bokretam (711)
gyongyom bokretam Creative Commons License 1 napja 0 0 715

 Te egy helyről beszélsz , ami nem Tér. Ahhol csak erők vannak az nem Tér. Az ŰR.

Előzmény: seth118 (710)
gyongyom bokretam Creative Commons License 1 napja -1 0 714

 Nyugi . Nincs magas iskolám.

Előzmény: seth118 (712)
gyongyom bokretam Creative Commons License 1 napja 0 0 713

 .Nincs igazad, főleg ,hogyha gúnyolodsz.Minket a tér vesz körűl, A ahol testek anyagok és energiák vannak.Minek ehhez atomfizika?

Előzmény: seth118 (710)
seth118 Creative Commons License 1 napja 0 0 712

(gy.b. 'hozzászólásaival' igazolható,
 a 'magasabb iskolák'-ba való bejutás,
 felvételi vizsgához való kötöttsége..)
;-(

Előzmény: gyongyom bokretam (707)
gyongyom bokretam Creative Commons License 1 napja -1 0 711

A Térben található anyag is és energia is,de a tér kizárólag az a hely ahhol testek vannak,estleg anyagok. Az Űrben csak kizárólag Energiák és tiszta erők vannak. 

Előzmény: seth118 (710)
seth118 Creative Commons License 1 napja 0 0 710

"Az én szerintem tér az ahol testek vannak.
 Az a hely ahol nincsenek testek képezi az űrt.
 Az űrben tiszta energia van."

 

 

Itt olyan "tér"-ről van szó, ahol vagy 'anyag', vagy 'energia' található.
És nem 'szoba-berendezésről', 'árhitehtúráról', vagy 'feng-shui'-ról...
("az üres köralakú szobában a tér kör alakzatot vesz fel" ;)
;-/

Előzmény: gyongyom bokretam (704)
gyongyom bokretam Creative Commons License 1 napja -1 0 709

Anyagi valóság.

Előzmény: seth118 (706)
gyongyom bokretam Creative Commons License 1 napja -1 0 708

Rejtélyes Elödök.

Előzmény: seth118 (706)
gyongyom bokretam Creative Commons License 1 napja -1 0 707

 Nem értem, hogy ezt miért nem értitek.  Az agy egy test, Én a tvében láttam, Hogy agy úgy működik, hogy különboző,Elekromágneses hullámok tartják fent a kapcsolatot, az agy különböző terűletei között.

Előzmény: seth118 (706)
seth118 Creative Commons License 1 napja 0 0 706

cseik 695
"en is igy gondolom, h tekinthetunk letezonek nem materialis dolgokat is."

 

destrukt 696
"A gondolat nem anyagi valóság,.."

 

Hmm...
;-(

 

Ha 'idővel' 'kiderülne', hogy egy 'ma még nem ismert' extra-ultra-szuper 'hatékonyságú'
veszteségmentes! tömörítési eljárással, egy 'ma még nem ismert' elvü 'adathordozóra'
minden! gondolatod (is) 'rögzítve lett', akkor is azt mondanád, hogy:
"A gondolat nem anyagi valóság.." ?!
;-/

Előzmény: destrukt (696)
gyongyom bokretam Creative Commons License 1 napja -1 0 705

Én nem tudom ,hogy te milyen térröl beszélsz. Neked rajzóráról hiányzott. A TÉR ,FORMA ,SZíN.

Előzmény: seth118 (703)
gyongyom bokretam Creative Commons License 1 napja -1 0 704

Akkor én úgy látszik olyan hülye vagyok ,hogy több féle tér létezik.Körűlüttünk van a tér. A világegyetemben is van tér. Az én szerintem tér az ahhol testek vannak. Az a hely ahhol nincsenek testek Képezi az űrt.Az űrben tiszta energia van . Erők vannak jelen.Én ezt valahol olvastam, és ezt fogadtam el.

Előzmény: seth118 (703)
seth118 Creative Commons License 1 napja 0 0 703

"Ha csinálsz mondjuk egy kör alakú szobát,
 akkor az üres köralakú szobában a tér kör alakzatot vesz fel."

 

(hű-ha! ... vigyázzunk..! ;)
;-/

 

Attól tartok kedves gy. b., hogy a te 'elmédben'
nem ugyanaz a "tér" fogalma, mint amiről
ezen a fórumon szó van... !
;-(

Előzmény: gyongyom bokretam (702)
gyongyom bokretam Creative Commons License 1 napja -1 0 702

 Ez.a te elméleted, Mindenféle részecskéknek nem sok köze van a térhez.Legföljebb annyi hogy térben lévő testek hatnak egymásra.

Előzmény: cseik (700)
gyongyom bokretam Creative Commons License 1 napja -1 0 701

 A teret semmivel sem lehet meggörbíteni. Akkor hogy helyezel el benne egy testet. Ha csinálsz mondjuk egy kőr alakú szobát, akkor az üres köralakú szobában a tér kör alakzatot vesz fel. 

Előzmény: destrukt (699)
cseik Creative Commons License 1 napja 0 0 700

a ter nem anyagi valosag. azt a B reszecskek adjak, ahogy kitoltik a ter egy reszet. a bennuk rendezetlenul mozgo G reszecskek pedig rezgesbe hozzak a B anyagat. ha pedig van egy P reszecskenk (elektron, proton) akkor az pedig mgvaltoztatja a G reszecskek sebesseget, az megvaltoztatja a B reszecskek anyaganak rezgesi sebesseget, az pedig megvaltoztatja a B reszecske mezo anyagsuruseget. ilyenkor a B reszecskek parameterei mas mas erteket vesznek fel a P reszecsketol valo tavolsag fuggvenyeben.

 

 

 

Előzmény: destrukt (696)
destrukt Creative Commons License 1 napja 0 1 699

A teret semmivel sem lehet meggörbíteni, ahogyan az időt sem.

Előzmény: gyongyom bokretam (697)
gyongyom bokretam Creative Commons License 1 napja -1 0 698

Görbe tér és görbe idő. Az még érthető, Hogy a térben ha elhelyezel egy testet akkor a térnek más a görbülete. De mivel görbíted az időt. Az idő már magáíba véve sem egyenes. Szerintem nem lehet tovább görbíteni. Értelmetlen. Mindennek meg vannak a törvényei.

Előzmény: gyongyom bokretam (697)
gyongyom bokretam Creative Commons License 1 napja -1 0 697

 Mivel görbíted meg a teret, ha nem egy másik testel amit elhelyezel a térben. A teret maguk a testek görbítik meg. Ha egy testet helyezel el a térben, akkor más erőhatások érvényesűlnek.                         

Előzmény: destrukt (696)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!