Keresés

Részletes keresés

Mocsári Trol Creative Commons License 1 órája 0 0 20294

Göbekli Tepe 43. kőoszlopán állatövi csillagkép faragványok. A keselyű látszólag kinyújtott szárnyán tartja a Napot. A Nyilas csillagkép ősi ábrázolása lehet, és katasztrófa szimbólum is. A táskácskák az Univerzum tudását hordozzák.

 

 

Mocsári Trol Creative Commons License 1,5 órája 0 0 20293
Schenouda Creative Commons License 3 órája 0 0 20292

"Hiányolod előző civilizáció lehetőségéhez a bányászatuk nyomait, eszközeiket? Hát ha így eltüntettek városokat, piramisokat kb 1500 évvel ezelőtt, akkor az azt megelőző 2-3 ezer évben hasonló tendencia alapján, hasonló hatékonysággal..."

 

A toltékok "eltüntetését" is inkább amolyan rituális dolognak tartom, azaz egyáltalán nem olyannak szánták, hogy ténylegesen "nem látszanak". Hiszen mi is felismertük, megtaláltuk és kiszabadítottuk ezeket. Itt is adnak Teotihuacanról korai képeket, ahol még be van "takarva" földdel: https://www.latinamericanstudies.org/teotihuacan-excavations.htm

De nem csak a toltékok gyakorolták ezt, két éve volt szó Cancho Roano i.e. 6. századi régészeti helyről Spanyolországban. Itt egy zikkuratszerű palotaszentélyt ástak ki, ami a tartésszoszi kultúra része lehetett. Az ásatások fényt derítettek arra, amit akkor írtam: "Hogy rengeteg lelet van, annak magyarázata, hogy a papok rituálisan felgyújtották i.e. 370 körül, majd ledöngölt földdel teljesen beborították a szakrális helyet." http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=161874565&t=9000303

Ilyen rituális betemetést gyakorolták tudtommal Ázsiában is több felé.

Másrészről, értelmetlennek gondolom, hogy mondjuk 6-10 ezer évvel ezelőtt, ahogy pld. Sitchin is gondolja, embereket alkalmaztak az anunnakik a bányákban a fémek kitermelésénél. Tehát gyakorlatilag mindenki tudott róluk, sőt, egy csomó pecséthenger képét mutogatva, még ábrázolták őket. De az anunnakik mégis arra gondoltak volna, hogy az emberiség 5-10 ezer év múlva már olyan fejlett lesz és eljut az űrhajózásig, ezért megpróbálták a bányászat nyomait eltüntetni (minek?). Ugyanis még a 19. században senki nem foglalkozott azzal, hogy itt földönkívüliek bányákat műveltettek volna az egyiptomi civilizáció felbukkanása előtt. Ráadásul egy a miénktől sokkal fejlettebb technológia olyan arányban lenne képes kitermelni ásványkincseket, hogy azt szerintem felesleges lenne már leplezni, mindenképpen szembesülnünk kellene vele.

Előzmény: w.ullrichfun (20289)
őszszakál Creative Commons License 4 órája 0 0 20291

 „Egy olyan kozmikus balhé, amit felvázoltál korábban a Nibiru ütközésével, széthullásával kapcsolatban, és az abból eredő "környezeti változóknak" a Vénusztól az aszteroida-övig, vagy tovább, lehet, hogy több évezreden keresztül van mellék- és utóhatása (csak egy közepes földrengést is jobbára több utórengés követ) és több hullámban is történtek az események, ebből születtek a "világvége próféciák" merthogy többször bekövetkezett katasztrófák után törvényszerűnek látszik az ismétlődés, a következő csapás lehetősége. Egy ilyen bolygóközi csitt-csatt esetén ki tudja melyik légköre és vízkészlete hogyan-honnan-hova vándorol? avagy itt megfagy, ott kiolvad, amott elpárolog, jégtömbként csapódik egy légkörbe, ott kiolvad, és olyan özönvizet produkál, amihez Noé kell, és sok-sok bárka .... mondjuk a "plusz víz" eltávozásához újabb kozmikus eseményt tudok csak elképzelni, de hát lehet volt több is, és/vagy a Naprendszer gravitációs törvényei helyrehozzák-kiegyenlítik a hibákat (kipörög a feles víz? - elérhet a Ceresre?)” 

Részemről teljesen a fantázia szülte, a Naprendszeren belüli katasztrófasorozatot. Azt talán a profi csillagászok és kozmológusok ki tudnák mutatni, hogy a kisbolygó övezet a Napot körülvevő akréciós korongból visszamaradt törmelék, amely laza gyűrűként kering a Nap körül, vagy egy űrvándor bolygó okozta katasztrófa maradéka. A belső, Földtípusú kőzetbolygók, nyilván az anyag nehezebb izotópjaiból álltak össze, majd a Jupiter gázóriás, (amelynek nem sok kellett volna, hogy csillaggá fejlődjön) elszívta magához azt az anyagot, amiből a 91db. holdja jött létre. A gázbolygók, Szaturnusz, Uránusz, Neptunusz, szintén holdakkal vették körül magukat. A Neptunuszon túli törpebolygók, a Kuiper-öv, majd az Oort-felhő, üstököseivel burkolja be a rendszert. A 4,6 milliárd éve fellobbant Nap, olyan rendszert alakított ki a „maradék” anyagból, amelyben lehetőség adódott az élet megszületésére. Azt nem tudhatjuk pontosan, hogy melyik bolygón született, mert a Vénusz, a Föld, a Mars és a Nemezis is alkalmas lehetett erre. Ha a Vénusz (Római istennő), vagy a Föld (Gaia anya) és a Mars (Római hadisten), de a Nemezis (a büntető igazság istennője) nászából jöttünk létre, akkor a pánspremia elmélet nem is elrugaszkodott a valóságtól. Ami az idegen űrvándort (Thetisz) illeti, nagyon bekavart a kialakult rendbe azzal, hogy elpusztított egy bolygót a Nemezist, létrehozva a Föld Holdját és az aszteroida gyűrűt, majd a Vénusznak ütközve a Földre menekítette annak egy kolóniáját. Amennyiben ez az eseménysor 2-3 millió évvel ezelőtt játszódott le, már stabilizálódott annyira a rendszer, hogy a Ceresnél nagyobb törpebolygó nem tudott kialakulni az övezetben. Mint tudjuk, minden változik, és összefügg egymással. Ennél fogva bármi megtörténhet, amit a fizika megenged az anyag számára.;-)

Előzmény: w.ullrichfun (20288)
w.ullrichfun Creative Commons License 5 órája 0 1 20290

Szerintem meg túl szabályos és tájolt, hogy "véletlenül" vegyen fel szabályos gúla formát. Egyébként mivel az emberke a természet része, kb bármit alkot, az "természetes képződmény" vitathatatlanul :))


Előzmény: őszszakál (20244)
w.ullrichfun Creative Commons License 6 órája 0 0 20289

 "Ma is megfejthetetlen ennek a roppant munkának véghezvitele, de sikeres volt,"

 

 El kellett tüntetniük a nyomokat, mint lehetőséget, hogy az utánuk érkezők ne tudják HASZNÁLNI-FELHASZNÁLNI

Érdekes olyan szempontból, hogy vélhetően Ők maguk nem voltak képesek erre, viszont nagyon fontosnak tartották, hogy mások se - kicsit ismét a "tilos felmászni a létrára a banánért, pedig már évezredek óta nem büntetnek érte" effektus ugrik be - ahogy jó kétezer éve már/mindig az ismeretlentől, az energiáktól, a természetfelettitől, az istenektől, démonoktól, mágiától való, örökölt-nevelt rettegés teszi az egyszerű emberkékkel, vagy vezetőik parancsára gondolkodás nélkül teszik. Ebből megint azt szűröm le, hogy volt egy magas szintű technológiai tudás, nagyon high-tech fejlettséggel, de valamiért az utódok féltek, rettegtek ettől a tudástól - hatalmas katasztrófa, apokalipszis történhetett, amihez lehet volt köze a (túl)fejlett civilizációnak, lehet hogy nem (kozmikus események, rajtuk kívül álló okok, becsapódás-ütközés, földtörténeti-geológiai változások, stb) de a túlélő népek közt mindenhol elterjedt, hogy kerülni kell a kísértést, nem kell "sokat tudni" - nem kell fejlett technológiát, energiákat használni, azok lehetőségeit, azokhoz kapcsolódó helyeket jobb eltüntetni ...

 Hiányolod előző civilizáció lehetőségéhez a bányászatuk nyomait, eszközeiket? Hát ha így eltüntettek városokat, piramisokat kb 1500 évvel ezelőtt, akkor az azt megelőző 2-3 ezer évben hasonló tendencia alapján, hasonló hatékonysággal, lényegében háromszor-négyszer körbepucolták a planétát mindenhol, és minden ókori, vagy kora középkori nép, a természet-erózió hatását felturbózva, tüntette el alaposan mindazt, amit "ördöginek" vélt - később sokszor azt is, amit szimplán túl okosnak ...

 Ha volt durva kataklizma, úgy i.e. 4 ezer környékén, és előtte még pár hasonló, amihez köthették/amire fogták a túlélők a "túlfejlett technikát-tudást" az már elindíthatott egy eltüntető lavinát (Atlantisz elsüllyedt a tengerbe mindenestül? El hát ...) amit módszeressé tettek, és mivel nem jött több csapás, ahogy fogytak el, semmisültek meg a tárgyi emlékek, úgy lett sikeres a "múltat végképp eltörölni" akció - ismerős, persze hogy ismétli magát a történelem, ahogy a csimpánz kísérlet a létrás banánnal szintén durván emberi - legalábbis a 21. század eleje még ezt harsogja, remélem pár generáció azért okosabb lesz már ennél pár évtized múlva. Nekünk még tilos felmászni, de már írhatunk-beszélhetünk róla, ez is valami. ;) 

Előzmény: Schenouda (20273)
w.ullrichfun Creative Commons License 7 órája 0 1 20288

"A közelgő katasztrófa egységesítette, racionalizálta a társadalmat, felgyorsította a tudományos fejődést, megszüntette a pazarlást. Olyan űrtechnológiát fejlesztettek, ami lehetővé tette a Vénusziak számára a költözést és a túlélést. A Föld mitológiái között található olyan, ami szerint még nem létezett körülötte a Hold."

 

 Khm. Véletlenek nincsenek ugye, és valahogy mindig kilyukadunk az "alternatív történelem" feszegetéseinek, jogos kérdéseinek sokaságához, azaz hogy a szimpla csípőből félreseprés, gúnyos "áltudomány" minősítés az nem megfelelő, erősen korlátolt szemlélet.

 Nibiru-Theia-Ceres-Vénusz-Hold, és mennyi mítosz-legenda kering (nyilván régóta kering, ahogy a "főszereplő" égitestek is!) ezek körül időben azonosítatlanul, de valahogy a legkésőbbi események alternatívája i.e. 10 ezer köré, vagy inkább elé (?!) kerül. Hihetetlennek tűnik elsőre, mert a 20. század végének-21. elejének tudománya, tanítása abszolút kizárólagosan "lehetetlen" kategóriába sorolt minden hasonszőrű feltételezést (Ufókkal és korábbi civilizációkkal, Atlantisz-Mu-Lemuria, stb egyetemben lelőtt minden alternatívát habozás és gondolkodás nélkül, pedig utóbbit ugye nem ártott volna gyakorolni, de hát bizonyos kérdésekben a tudósnak tilos gondolkozni, mert pórul járhat) aztán ahogy mégis fejlődünk valahogy, ebben-abban, találunk olyan anomáliákat egyre sűrűbben, amik jogossá teszik az "alter gondolkodást" ...

 

 https://www.csillagaszat.hu/hirek/nr-egyeb-naprendszer/apro-objektumok/nr-apro-kisbolygok/elkepesztoen-fiatal-a-jeg-ami-a-ceres-kratereiben-rejtozik/?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTEAAR27W4l0c1w8ePDrZrExPxh7TSsOgeG7OYuh88hsthnSQtqgR_b0pUiyQ8k_aem_Af7FJ5obfuJ5LQVYS23XBoBJgWqFTr6Pz2Se91u0YXaGkQCOg2tlDZM8ur0NvhAXJ2kxKHlftTV1rjIUS4rMUzy8

 

6000 azaz hatezer év ? Némiképp passzolni látszik a topikban hetek(hónapok?) óta tartó elmélkedéshez, miszerint "valami" mindent érintő esemény(ek) történt(ek) i.e. 12 ezer és i.e. 4 ezer közt ... akár ugye több is, jégkorszakok és civilizációk (?) eltűntek, valakik jöttek-mentek, alkottak hihetetlent, érkezhettek földönkívüliként, majd szintén elvesztek, csillagközi mondák-mesék-történetek születtek, katasztrófák, özönvizek, csodák, idegen lények és félidegen-lények, kettős lények kerültek elő - születtek (génmanipuláció?) ... kaptak szobrot(!?!)  -> és mindez pár ezer évvel előttünk. Egy olyan kozmikus balhé, amit felvázoltál korábban a Nibiru ütközésével, széthullásával kapcsolatban, és az abból eredő "környezeti változóknak" a Vénusztól az aszteroida-övig, vagy tovább, lehet, hogy több évezreden keresztül van mellék- és utóhatása (csak egy közepes földrengést is jobbára több utórengés követ) és több hullámban is történtek az események, ebből születtek a "világvége próféciák" merthogy többször bekövetkezett katasztrófák után törvényszerűnek látszik az ismétlődés, a következő csapás lehetősége. Egy ilyen bolygóközi csitt-csatt esetén ki tudja melyik légköre és vízkészlete hogyan-honnan-hova vándorol? avagy itt megfagy, ott kiolvad, amott elpárolog, jégtömbként csapódik egy légkörbe, ott kiolvad, és olyan özönvizet produkál, amihez Noé kell, és sok-sok bárka .... mondjuk a "plusz víz" eltávozásához újabb kozmikus eseményt tudok csak elképzelni, de hát lehet volt több is, és/vagy a Naprendszer gravitációs törvényei helyrehozzák-kiegyenlítik a hibákat (kipörög a feles víz? - elérhet a Ceresre?) 

 

 A Ceresről a wikin :)

"Marton Béla két regényében kap fontos szerepet; ezek a: "Ceres foglyai" (pályájáról letérve súrolja a Földet, felszínén űrhajósok rekednek akik fejlett civilizáció maradványait fedezik fel) és az "Utazás a Vénuszra" (az első rész űrhajósait megmentik, korábbi bázisukról indul a Vénuszi expedíció)."

 

 https://hu.wikipedia.org/wiki/Ceres_(t%C3%B6rpebolyg%C3%B3)

 

Előzmény: őszszakál (20218)
Schenouda Creative Commons License 27 órája 0 1 20287

Nero császár kétezer éve építtette híres Aranyházának létesítményeit annak idején Suetonius írta le, közte a császár 36 méter magas bronzszobrát. A gigantikus ház fő ebédlőterméről, a Cenatio Rotundáról ennyit mondott: "A nagyebédlőt kör alakúra formálták, s az éjjel-nappal, szünet nélkül forgott..."

2009-ben találták meg a régészek az ebédlő alsó részét, ami egy hatalmas szerkezet elrejtésére szolgált. A felső rész maga az ebédlő volt, a lassan és szüntelenül forgó padlójával, ahonnan Nero és vendégei Rómát csodálhatták. Ezt a részt pár évvel a császár halála után lerombolták.

Viszont az alsó rész maradványai tökéletesen igazolták Suetonius történetíró szavait. A római mérnökök akkoriban a kor legmodernebb technikáit vetették be az ebédlő elkészítésénél. Egy hatalmas fogaskerékrendszer mozgatta az egészet, a kör alakú padlót, amit meg egy folyó idevezetett vize hajtott.

A filmben számos rekonstrukciós film és kép van erről:

 

https://www.youtube.com/watch?v=wcZvf-Mcilo

 

 

Maketheworldabetterplace Creative Commons License 28 órája 0 0 20286
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 28 órája 0 0 20285

Időnként több a víz, időnként kevesebb.

Előzmény: őszszakál (20284)
őszszakál Creative Commons License 30 órája 0 0 20284

Véleményem szerint, ha a Földön minden jég elolvadna, a légkör víztartalma esőként leesne, akkor is maradna szárazulat a Földön. Ez a vízözön sem hozna földtakarót, iszapot az eleve tengerszint fölé épített piramisokra. De nem szeretném, ha megvalósulna a feltevésem.

Előzmény: Maketheworldabetterplace (20283)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 30 órája 0 0 20283

Őzön víz.

Előzmény: Schenouda (20282)
Schenouda Creative Commons License 1 napja 0 0 20282

"Sárlavina esetén másodpercek, percek."

 

Lehetetlenség: Teotihuacan templomai/piramisai 15-60 m magasak, s csak ezek voltak beborítva a 19. századi képeken földdel. Egy sárlavina hogy megy ilyen magasra fel? A templomok és piramisok közötti területeket kellett volna elborítsa egy sárlavina, nem a magasan kiemelkedő részeket, de ennek nincs nyoma.

Előzmény: Maketheworldabetterplace (20280)
construct Creative Commons License 1 napja 0 2 20281

Érdekes, hogy a Tucume piramisvárostól több száz kilométerrel délebbre, nem sokkal Lima felett van egy másik, de sokkal régebbi piramisváros is, a Supe folyó völgyében, a nevezetes Caral. Itt nem agyagpiramisok, hanem faragatlan kövekből rakott nagy lépcsős piramisok állnak a folyó magas hordalékteraszán. Ezek a mellettük talált datálható leletek alapján sokkal régebbiek a Tucume piramisoknál, kb. i.e.1800 körül virágzott itt egy kultúra, amelynek elöljárói lakhattak a mesterséges hegyek tetején, hivatalaikkal és raktáraikkal egyetemben. Közöttük pedig talajba mélyített nagy ovális szentélyek szolgálhattak tömeges rituálék helyszínéül. Közemberi lakóhelyeket tudtommal még nem találtak a környéken, ők talán nem is a teraszon, hanem lenn a folyó szintjén élhettek, a termőföldjeik közelében, amit alighanem sokszor elmosott a Supe változékony vízjárása.

Előzmény: Annaem (20272)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 1 napja 0 0 20280

Sárlavina esetén másodpercek, percek.

Előzmény: Annaem (20265)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 1 napja 0 1 20279

Inszektoid, ET, robot, ördög, manók, törpék, stb. Itt voltak.

Előzmény: Annaem (20264)
Mocsári Trol Creative Commons License 2 napja 0 0 20278

Érthető, hogy a hivatásos régészek szigorú tudományos módszerekkel és bizonyítékokkal dolgoznak, és csak azokról az elképzelésekről beszélnek pozitívan, amelyeket megerősítenek a tudományos kutatások és az empirikus bizonyítékok. Elfogadható, hogy a tudomány csak azt fogadja el, amit kőkemény bizonyítékok alátámasztanak. De a történelem is bizonyítja, hogy a szabad, alternatív elméletek és gondolkodás a tudományos fejlődés és innováció motorjai. Fontos rögzíteni és vizsgálni az anomáliákat, olyan jelenségeket vagy megfigyeléseket, amelyek nem illeszkednek a meglévő tudományos elméletek vagy modelljeik kereteihez. Ez katalizátora lehet a fejlődésnek az adott területen. Ha az anomáliákat megfelelően dokumentálják, bizonyítják, akkor válhat a hipotézisből tudományos tény, akkor a tudományos közösség általában elfogadja az anomáliát és beilleszti az adott terület tudásbázisába.

 

"hogy a fősodratú régészek annak hisznek, ami az ásatások során a kezükbe került."

 


Nem nézem le a régészeket, az ásatások fontosak. De a történelem jobb megértéséhez interdiszciplináris kutatásokra van szükség. Atlantisz  és a megelőző civilizációk felfedezéséhez aztán főképp.

Előzmény: Schenouda (20275)
őszszakál Creative Commons License 2 napja 0 0 20277

„Viszont azt is gondolom, hogy az ilyen szabadon gondolkozásra nekünk jogunk van, s mivel ők nem tehetik, hát tesszük mi. Egyszerűen majd az idő fogja eldönteni, hogy volt-e igazunk... Ha még se, akkor is azt mondom: izgalmas utazás volt! „

 

Remélem nem hagyod abba az utazásodat, mert szívesen veled tartok. Tökéletes a háború, a politikai harc, a média agymosás, kirekesztésére az életünkből. ;-)

 

„Miután én magamat egy "keresőnek" tarom, s nem kötnek a tudomány elfogadott tézisei, adok egy sanszot azoknak a történelmi emlékeknek, utalásoknak, mondabeli részleteknek, melyek alapján az állt össze bennem, hogy volt a prehisztorikum határán egy civilizáció egy elsüllyedt atlanti szigeten és egy másik Ny-Szibéria északi részén. Az ő vidékein értek partot a Vénusz menekültjei, bár időhatárokat itt nehéz lenne mondani. Hogy volt a nagy hajózásoknak egy prehisztorikus korszaka, és így tovább. Ezek teóriák tőlem, melyekre nincsenek közvetlen bizonyítékok. Ha lennének, úgy nyilván már "tananyagok" lennének. Jelen helyzetben természetesen sokkal könnyebb védeni a tudományos álláspontot, amire közvetlen bizonyítékok vannak, mint a az itt elhangzó teóriákat. De attól még, hogy ez egy vesztes harcnak látszik, nem gondolom, hogy el is veszett.”

 

Szerintem sem vesztes harc, mert olyan darabok lehetnek a „nagy kirakósba”, amik nélkül az nem lenne értelmezhető.

Ami az Apostol idézetet illeti, nagyon egyet értek vele. Az ilyen „keresők” kellenek ahhoz, hogy az ismeretlen ismerté váljon.:-)

Előzmény: Schenouda (20275)
őszszakál Creative Commons License 2 napja 0 1 20276

„A kastély mellett van Az alászálló istenség temploma (Templo del Dios Descendente). A név a tetőhomlokzat frízében látható figurától származik. Ezt a Tulumban több helyen is előforduló istenség-alakot (például a kastélyban) próbálták kapcsolatban hozni a naplementével, esővel, villámmal, és a méhészettel is. Maja nyelven  Ah Mucen Cab (Méhisten) volt a neve.”

Abban biztosak lehetünk, hogy a 14. században még nem léteztek a szárnyas ejtőernyős ruhák. Vagyis ilyen ejtőernyőst nem láthattak akkoriban. A fantáziájuk azonban már akkor is elérte a mai emberekét. A hasonlóság elég szembetűnő.

 

 

Előzmény: Annaem (20271)
Schenouda Creative Commons License 2 napja 0 1 20275

Igazából nincs bajom azzal, hogy a fősodratú régészek annak hisznek, ami az ásatások során a kezükbe került. Hiszen nem is tehetnek mást! És nem is várom el. A mi száguldozásaink a történelem mozivászna mögött, nem biztos, hogy minden esetben valódi történelmet tükröz, s kellenek, akik néha visszarángatnak a földre. Viszont azt is gondolom, hogy az ilyen szabadon gondolkozásra nekünk jogunk van, s mivel ők nem tehetik, hát tesszük mi. Egyszerűen majd az idő fogja eldönteni, hogy volt-e igazunk... Ha még se, akkor is azt mondom: izgalmas utazás volt!

Nem is olyan rég, szinte tegnap beszéltem arról, hogy gyakorlatilag semmilyen közvetlen bizonyíték nincsen sem Atlantiszra, sem földön kívüli látogatókra. Nem várhatom el, hogy a hivatalos tudomány ilyen Däniken/Sitchin/Hancock szerű pojácák előszedett "bizonyítékait" konferenciákon vitassa, "értékelje". Mint ahogy teljesen hülyeségnek tartom, hogy mindenféle tudatlan, olvasatlan figurák különböző fórumokon Zahi Hawasst vagy Mark Lehner egyiptológusokat hülyézik, holott gyakorlatilag semmit nem olvastak tőlük (és más egyiptológustól sem), ha meg olvastak, nem értették meg... s még pedig azért, mert nem ad engedélyt különféle ezoterikus csoportoknak, hogy fúrogassanak a Szfinxnél vagy a Nagy Piramisban, illetve nem veszik "komolyan" azokat az érveket, hogy ezek 10-12 ezer évesek lehetnek...

Miután én magamat egy "keresőnek" tarom, s nem kötnek a tudomány elfogadott tézisei, adok egy sanszot azoknak a történelmi emlékeknek, utalásoknak, mondabeli részleteknek, melyek alapján az állt össze bennem, hogy volt a prehisztorikum határán egy civilizáció egy elsüllyedt atlanti szigeten és egy másik Ny-Szibéria északi részén. Az ő vidékein értek partot a Vénusz menekültjei, bár időhatárokat itt nehéz lenne mondani. Hogy volt a nagy hajózásoknak egy prehisztorikus korszaka, és így tovább. Ezek teóriák tőlem, melyekre nincsenek közvetlen bizonyítékok. Ha lennének, úgy nyilván már "tananyagok" lennének. Jelen helyzetben természetesen sokkal könnyebb védeni a tudományos álláspontot, amire közvetlen bizonyítékok vannak, mint a az itt elhangzó teóriákat. De attól még, hogy ez egy vesztes harcnak látszik, nem gondolom, hogy el is veszett.

Dan Apostol kiváló román tudományos író (1957-2013) írta egyik könyve előszavában: "Több megmagyarázhatatlan jelenség történik az égen és a földön, mint amennyit hajlandók vagyunk elfogadni. Nem kell hinnünk bennük. Elég, ha elismerjük a lehetőségüket, ha nyitott szemmel járunk, ha tárgyilagosan és távolságtartóan szemléljük a tanúvallomásokat, a bizonyítékokat, a tényeket - mert az Ismeretlen itt van, jelen van, közöttünk".

Előzmény: őszszakál (20267)
őszszakál Creative Commons License 2 napja 0 1 20274

„Tehát a bagoly nem feltétlenül bagoly és a sosonok göndör vonalai és körei nem biztos, hogy térképek, lehetnek a fény különböző viselkedési formái, vagy viziszellemek, amelyeket a sámán minden esetben hatékonyan kibékít. Primitív népeknek nevezik őket, és azt mondják, hogy a teljesen eltérő kultúrák hasonló módon fejlődnek, ezért van az, hogy sok azonos ikonikus ábrázolás van a különböző földrészeken, és mindenkinek simán eszébe jutott hogy ilyen módon írja le/fel  a történeteit a következő generációk számára. Kár, hogy elfelejtettük olvasni őket. Ritkán látunk idillt, házat, csak a szokásos (ritual&hunting) epizódok. Egy biztos: nem bármit jelentenek. A művész nemcsak az volt, akinek legnépszerűbbek és legjobbak voltak a vésetei, szerintem.”

 

Ami a sámánokat illeti, szívesen fordultak tudatmódosító szerekhez, mivel kíváncsiak voltak mit sugallnak a szellemiek, jövőt illetően. Ha maradt valami a „betépés”után az elméjében, azt vésőbe mondta az épen arra váró, nem-vadászónak. Így előfordulhatott az átértelmezés folyamata, amit megőrzött a kő lenyomata. Minden esetre szegényebb lenne a hagyatékunk nélkülük.;-)

Előzmény: Annaem (20270)
Schenouda Creative Commons License 2 napja 0 0 20273

Nem tudom, hogy mennyi időbe telt egy ilyen földmunka kivitelezése, mivel nehéz megállapítani az akkori munkamódszereket és emberállományt. Várkonyi a Sziriatban ad némi magyarázatot, mikor arról mesél, hogy a toltékok betelepültek Teotihuacánba, amely az érkezésükkor egy már kihalt város lehetett, majd tovább építették azt, majd ezt írja "... a tolték város is vastag föld- és cementréteg alatt fekszik; amikor a barbár aztékok betörése fenyegette országukat, a szent épületeket és el nem mozdítható értékeiket mintegy harminc centiméter vastag cementréteggel vonták be, s erre egy méter földet hordtak. Ma is megfejthetetlen ennek a roppant munkának véghezvitele, de sikeres volt, mert az aztékok az így létrejött dombokra emelték a maguk városát, s a réginek emléke is elenyészett."

Előzmény: Annaem (20265)
Annaem Creative Commons License 2 napja 0 0 20272
Annaem Creative Commons License 2 napja 0 0 20271

Tulum  építményei közé tartozik a Szelek Temploma, amely a szélisten tiszteletére épült, és segített a tengerészek átvezetésében a zátonyon, és a Leszálló Isten temploma. Ez utóbbi épület és a leereszkedő szárnyas istenek stukkó alakjainak  számos más szerkezetén való jelenléte valószínűleg a Vénusz bolygóhoz és a kapcsolódó maja istenhez, Xux Ekhez köthető.

 

            

            

 

A kastély mellett van Az alászálló istenség temploma (Templo del Dios Descendente). A név a tetőhomlokzat frízében látható figurától származik. Ezt a Tulumban több helyen is előforduló istenség-alakot (például a kastélyban) próbálták kapcsolatban hozni a naplementével, esővel, villámmal, és a méhészettel is. Maja nyelven  Ah Mucen Cab (Méhisten) volt a neve.

A freskók temploma (Templo de las Pinturas) nevét a számos kígyókkal, halakkal, gyíkokkal és tengeri állatokkal díszítő és isteneket ábrázoló freskóról kapta. Feltételezik, hogy ez valóban templom lehetett, ahol a föld termékenységének isteneihez imádkoztak.

A szél istenségének temploma (Templo del Dios del Viento) egy természetes kiemelkedésen létesült a Karib-tenger közvetlen közelében. Félkör alakú talapzatra épült és egy helyisége van. A félkör alakzat miatt következtettek a szél imádatára. A maja építészetben igen ritka építészeti szerkezettel ezen kívül még Uxmalban találkozhatunk (ott A varázsló piramisa).

Az egész várost egy, a területet négyzet alakban (385 · 165 méter) körbefogó és 6 méter széles, 5 méter magas masszív kőfal vette körül.

A Leszálló Isten azért kapja ezt a nevet, mert bár valódi neve ismeretlen, úgy tűnik, hogy egy olyan helyről esik le, amelyet nem ismerünk. Fejjel lefelé, lábait felfelé fordítva ábrázolják arccal előre néz, teste eltorzult, kezei lógnak, lábai pedig hajlottak.

Keveset tudunk róla. Egyes kutatások a zuhogó esővel, a vihar villámával, a lenyugvó nappal vagy a hajnalcsillaggal társítják, mivel a drezdai kódexben ennek a titokzatos istennek a feje a Vénuszhoz köthető jel.

 

            

Annaem Creative Commons License 2 napja 0 1 20270

Nézd, a kollektív életérzés, a félelem vmtől, és az ellenállás közös melankóliája sorra szülte a sziklarajzokat. A népek lelkét maguk alá temették a városok, így eltűnt egy (szub)kultúra, ami viszont máig megpendít bennünk nosztalgikus és romantikus húrokat. A fogékonyság, az értelmiségiek mellett az érzelmiségiek menthetnék meg, ami még maradt.

(Hát nem volt még elég? Miért, maradt még valami?)

Ma sem gondolkodnak másképp, csak sokat romlott a helyzet. Ma már nem vagyunk képesek megmászni a falat, ami az agy mély sejtcsöndjét a kémiai szinapszistól elválasztja. A szentinelézek reméljük minél tovább megőrzik az elszigeteltségüket. Már megint Huxley kísért: ha bekövetkezik a hülyeség térhódítása, akkor majd üvegépítményekből figyelik ezeket a vadembereket, és kirázza őket a hideg az élvezettől.

 

A sámán sok mindenről tehet. Az embereknek meg volt igénye gondolom arra, hogy mely jelenetek, és mely félelmeik szerepeljenek kőbe vésve, mindörökre. Ha nekünk nem is, de az utánuk következő nemzedékeknek lerajzolhatták, hogy mi történt, és mire ügyeljenek. Ha fizetnének nekem busásan, akkor le tudnám írni a sziklarajzok egyszerű és unalmas magyarázatát, és a pénzből meglátogatnám a világ  sziklarajzait személyesen.

De a másik oldalon állok!

Tehát a bagoly nem feltétlenül bagoly és a sosonok göndör vonalai és körei nem biztos, hogy térképek, lehetnek a fény különböző viselkedési formái, vagy viziszellemek, amelyeket a sámán minden esetben hatékonyan kibékít. Primitív népeknek nevezik őket, és azt mondják, hogy a teljesen eltérő kultúrák hasonló módon fejlődnek, ezért van az, hogy sok azonos ikonikus ábrázolás van a különböző földrészeken, és mindenkinek simán eszébe jutott hogy ilyen módon írja le/fel  a történeteit a következő generációk számára. Kár, hogy elfelejtettük olvasni őket. Ritkán látunk idillt, házat, csak a szokásos (ritual&hunting) epizódok. Egy biztos: nem bármit jelentenek. A művész nemcsak az volt, akinek legnépszerűbbek és legjobbak voltak a vésetei, szerintem. 

 

             

Előzmény: őszszakál (20268)
őszszakál Creative Commons License 2 napja 0 1 20269

https://www.origo.hu/tudomany/2024/05/a-szentinel-sziget-veszelyei 

„A titokzatos szentinelézekről szóló első híradások ókori forrásokból származnak, akik már évezredekkel ezelőtt is ellenségesen viselkedtek az időként partjaiknál kikötő hajók legénységével. A sziget lakóinak nemcsak az eredete és a kultúrája, hanem a pontos létszáma sem ismert. Csupán elnagyolt becslések léteznek, amelyek legfeljebb 400-ra teszik teszik az itt élő szentineléz közösség létszámát.”

Ez a sziget, ékes bizonyítéka a Hindu többségű India toleráns hozzáállásának, a szentinelézekhez. Amennyiben egy síita muszlim fennhatóság alá tartozna, már síiták, vagy halottak lennének. Hogy miért hoztam ide a cikket, azt a sziklarajzokon látható „démonok”ihlették. Ezek lennének a Földünk valódi démonai?

őszszakál Creative Commons License 2 napja 0 1 20268

Arra azért kíváncsi lennék, hogy a sámán, vagy a főgóré megbízásából készültek a sziklarajzok? Ha csak egy művészlélek önálló alkotása, akkor bármit jelenthet. Ha megbízásra, akkor „propaganda”?:-)

Előzmény: Annaem (20266)
őszszakál Creative Commons License 2 napja 0 0 20267

Úgy gondolod, hogy a fősodorbeli tudósok egy doktrínának engedelmeskednek, nem a saját elméletük igazolására törekszenek? Az igaz, hogy egzisztenciális szempontból nem célszerű széllel szemben pipilni, de van más megoldás is, mint például a tiéd. Ebből a topikból lehetne egy módszertani összefoglalót írni, régésznek készülők számára.;-)

Előzmény: Schenouda (20262)
Annaem Creative Commons License 2 napja 0 0 20266

            

            

Még 1-2 eresztés és véget érnek a sziklarajzok... 

Köszönöm a türelmet.

Annaem Creative Commons License 2 napja 0 0 20265

Jelentős oka lehetett ekkora munka elvégzésének. Mennyi idő kell egy város eltemetéséhez? 

Előzmény: Schenouda (20260)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!